En İyi Karbonhidrat Tozları ve Kullanımı

Karbonhidrat tozları genel olarak günlük kalori ihtiyacının üzerine çıkmak, spor öncesi enerji verici olarak kullanılırlar. Kilo almakta zorlanan ya da metabolizması çok hızlı olanlar karbonhidrat tozlarını tercih etmektedirler. Vücudun anabolik bir konuma geçebilmesi için genellikle fazla enerjiye ihtiyaç vardır bu enerjiyi de yemekten sağlayamayan sporcular karbonhidrat tozlarına yönelirler. Ektomorf vücut tipine sahip olan insanlar için vazgeçilmez bir silah olan Weight Gainerlar bu yazımızda incelenecektir.

Piyasada son zamanlarda artık onlarca supplement markası türemiştir ve kullanıcılar haklı olarak hangisinin en iyisi olduğu konusunda kafa karışıklığı yaşamaktadır. Genel olarak bir ürünün iyiliği aslında o kişiye olan uygunluğu ile ölçülür. Herkesin bir üründen beklentisi ve ihtiyacı farklıdır. Karbonhidrat tozları içinde bu geçerlidir. Karbonhidrat tozlarını alırken çeşitli faktörlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu faktörler arasında karbonhidrat miktarı, protein miktarı, tatlandırıcı içeriği, şeker miktarı, amino asit profili gibi faktörler ana faktörleri oluşturur. Elbette bir müşteri olarak karbonhidrat tozunun fiyatı da önemli faktörler arasındadır. Bu yazımızda sizlerle en iyi karbonhidrat tozlarını paylaşmaya çalışacağım. Fazla karbonhidrat alımı çeşitli insanlar için zararlı olabilir. Örneğin insülin direnciniz varsa veya çabuk kilo alan bir yapınız varsa gainerlardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Karbonhidratların zararlarına bu yazıda göz atabilirsiniz.

En İyi Kilo Aldırıcılar(Weight Gainer)

İsimFotoğrafProteinKarbonhidratFiyat
Hardline Pro Gainer 5000hardline-pro-gainer-50001878 209
Prv Sports Mass Gainer 5000 grPrv Sports Mass Gainer 5000 gr
982229
Optimum Serious Mass 5450 GrOptimum Serious Mass 5450 Gr
1675239
Optimum Gold Standard Gainer 3250 Gr
Optimum Gold Standard Gainer 3250 Gr25.552.5259
Muscletech Premium Mass Gainer 5440 Gr
muscletech premium mass gainer 5450 gr1675289
Big Joy Big Mass 5000 Gr 50 SaşeBig Joy Big Mass 5000 Gr 50 Saşe19.677.6209

Hardline ProGainer 5000

hardline-pro-gainer-5000

Birinci sırada bir Türk markası olan hardline ile başlamak istedim. Ürün 5 kg’lık ve 2.5 kg’lık paketler halinde satılmaktadır. Piyasadaki en popüler ürünlerin başında gelen bu ürün hakkında yerli olmasından ileri gelen güven problemleri vardır. Ancak Hardline artık yıllardır bu sektörün içinde olan ve gayet kaliteli ürünler üreten ve bunları ucuz fiyatlara halka ulaştırmaya çalışmaktadır. Onun dışında karbonhidrat tozunun özelliklerine gelecek olursak;

 • 5 Kg’lık ve 3 kg’lık paket seçenekleri.
 • Muz, çilek ve çikolata aroma seçenekleri.
 • 100 gram başına 78 gram karbonhidrat içerir, bu 78 gramın 31 gramı şekerdir. Aynı zamanda 100 gram içerisinde 19 gram protein içermektedir.
 • Protein oranı diğer karbonhidrat tozlarına göre gayet yüksektir.
 • Amino asit profili ideal seviyede olup, yeterli miktarda BCAA içermektedir.
 • 100 gram içerisinde aynı zamanda 1250 miligram creatine içermektedir.
 • Krampları engellemek amacıyla yine 100 gram içerisinde 500 mg kadar taurin içermektedir.
 • Piyasa satış fiyatı 209 TL olup diğer ürünlere göre bir nebze uygundur.

Hardline progainer 5000 adlı ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Tadı ve içimi çikolata ve muz aromalarında fena olmayıp elbette kişiden kişiye göre değişmektedir. 400-500 Ml yağsız süt ile veya su ile tüketilebilmektedir. Antrenman önce veya sonrada gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Optimum Serious Mass 5450 Gr

Optimum Serious Mass 5450 Gr

Optimum uzun zamandan beri piyasada olan ve Türkiye’deki markaların en başında gelir. Genellikle spora yeni başlayanlar tarafından bile bilinen Optimum Nutrition markasının kaliteli ürünleri mevcuttur. Serious Mass 5450 Gr sizin aradığınız gainer olabilir çünkü optimum markası kaliteli ürünler üretmektedir. Fiyatları da piyasaya göre makul seviyede olan Optimum ürünleri aradığınızı büyük ihtimalle verecektir. Bu ürünün özelliklerine gelecek olursak;

 • Yurtdışında her ne kadar bir çok aroma seçeneği olsa da Türkiye’de genelde çikolata, çilek, muz ve vanilya aromalarıyla bulunmaktadır.
 • Fiyat olarak 239 TL civarı bir fiyat olmakla birlikte, ürünün kalitesine göre gayet makul bir fiyattır.
 • 100 gramında 75 gram karbonhidrat içermekte olup 9 gramı şekerlerden gelmektedir. Protein miktarı ise 16 gram civarındadır. Gayet yeterli bir amino asit profiline sahip olan bu ürünün değerleri neredeyse Hardline gainer ile yakındır.
 • Hardline’dan farkı olarak vitamin içeriği gerçekten güzeldir. Ekstra zenginleştirilmiş olan bu ürünün tadı ise genellikle herkes tarafından beğenilmektedir.
 • Ürün içerisinde aynı zamanda 1 serviste(334 gram) 1000 gram kreatin monohidrat içermektedir. Bu Hardline gainer’a göre düşük bir miktardır.
 • Eğer gerçekten kaliteli ve tadında sorun yaşamayacağınız bir ürün istiyorsanız bu ürünü tavsiye edebilirim.

Ürün tad konusunda gerçekten gayet yeterli, ayrıca kilogram olarak 5450 gram olması diğer rakiplerine göre artı olarak yüzde onluk bir fazlalık veriyor. Bu yüzden neredeyse diğer ürünlerden daha fazla karbonhidrat almış olabilirsiniz. Fiyat/Performans ürünlerinin başında gelen bu üründen kesinlikle pişmanlık duymazsınız.

Optimum Gold Standard Gainer 3250 Gr

Optimum Gold Standard Gainer 3250 Gr

Optimum markasından yukarıda yeterince bahsetmiştik. Bu firma bu ürünü piyasaya çıkaralı belli bir süre geçmesine rağmen yurtdışında bir hayli miktarda satış gerçekleştirdi. Bizim ülkemizde henüz çok popüler olmamasına rağmen incelenmeye değer bir ürün olarak görüyorum. Ürünün özelliklerine şöyle bir göz atalım;

 • Öncelikle ürün tam olarak bir karbonhidrat tozu olarak niterilendirelemez.
 • Yurt dışında 4 adet aroma olmasına rağmen Türkiye’de 2 adet aroması bulunmaktadır. Bunlar çikolata ve çilektir.
 • Ürünün yüz gramında yaklaşık 28 gram protein bulunması nedeniyle bu ürün aslında protein tozu almanıza bile gerek bırakmaz. Ancak paketin 3250 gram olmasını kesinlikle unutmayınız.
 • 100 gramında yaklaşık olarak 52.5. gram karbonhidrat içermektedir. Bu gayet güzel bir miktardır. Öğün atladığınız zaman bu üründen bir tane tüketerek içerisindeki protein ve karbonhidrat miktarı sayesinde güzel bir antrenman çıkartabilirsiniz.
 • Onun dışında 52.5 gramın yaklaşık 10 gramı şekerdir. 52.5 gram için bu miktar biraz yüksek gözüksede ürünün tadı efsane şekilde güzeldir.

Eğer tad olarak çok hassassanız, herşeyi beğenmiyorsanız, kaliteli bir ürün istiyor, tek amacınız kilo almak değil aynı zamanda kas yapmak ise bu yüksek proteinli Optimum Nutrition ürününü kesinlikle tavsiye ediyorum.

Muscletech Premium Mass Gainer 5440 Gr

muscletech premium mass gainer 5450 gr

Muscletech firması piyasanın kaliteli ürünler üreten bir diğer markasıdır. Ürün yelpazesi çok geniş olan bu marka gayet güzel ürünler üretmektedir. Fiyat/performans ürünleri olarak değerlendirilebilen bazı ürünleri mevcuttur ve bu da onlardan birisi olarak değerlendirilebilir. Ürünün diğer özelliklerine bir göz atalım;

 • 100 gramında yaklaşık olarak 78 gram karbonhidrat içeren bu ürün aynı zamanda 4 gram şeker içermektedir. Şeker oranının düşük olması bu ürünü kaliteli yapmaktadır.
 • Şeker oranı düşük olmasına rağmen muazzam bir tadı vardır ve ürün sütle gayet güzel bir şekilde tüketilebilmektedir.
 • 16 gram protein içeriğiyle diğer ürünlerin çok az gerisinde olmasına rağmen MuscleTech kalitesi bu eksiği kesinlikle kapatacaktır.
 • Türkiye’de genellik 3 adet farklı aromayla satışa çıkan bu ürünün çikolata, çilek ve vanilya seçenekleri mevcuttur.

Eğer güzel bir tad arıyorsanız ve Muscletech ürünleri seviyorsanız bu ürünü gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Süt ile tadı gayet olan güzel olan bu ürün fiyat olarak ne kadar pahalı olsa da hala fiyat performans ürünleri arasında sayılabilir.

Big Joy Big Mass 5000 Gr 50 Saşe

Big Joy Big Mass 5000 Gr 50 Saşe

Hep Türk markalarını tanıtıyorsunuz diyenler olabilir ancak bu ürünlerin diğer ürünlerden pek bir eksiği yok, bu yüzden yazımıza Big Joy markasıyla devam edeceğiz. Piyasada kaliteli ürünleri bulunan bu markamız genellikle ürünleri uygun fiyatlıdır. Bunun yanında diğer markalardan farklı olarak ürünlerin her servisi tekli paketler halinde gelmesi bu markayı seyahat edenler için güzel bir alternatif yapmaktadır. Ürünün özelliklerine hemen bir göz atalım;

 • Ürünün en güzel yanı mix tat paket seçeneklerinden alabiliyor olmanız. Örneğin içerisinde 50 şaşe gelen bu ürün çikolata çilek karışımlı veya çikolata muz karışımlı alabilirsiniz.
 • Aynı tattan sıkılanlar için gerçekten güzel bir çözüm olabilir.
 • Sürekli seyahat halinde olmasına rağmen spordan gönlünü koparamayan insanlarımız içinde güzel bir alternatif olması diğer bir artı.
 • Tad olarak fena değil ancak tabi ki yabancı markalarla bence yarışamamaktadır.
 • Onun dışında 100 gramında 77.6 gram karbonhidrat içermektedir, ilave şeker içermez ve doğal şeker içerir olarak ürün sayfasında tanıtımı yapılmış.
 • Protien miktarı 19.6 gram olması bu ürünü güzel bir seçenek haline dönüştürüyor. Ancak vitamin ve mineral açısından ne yazık ki yabancı markalar kadar zengin değil.

Eğer çok seyahat ediyorsanız ve öğün kaçırmak istemiyorsanız güzel bir alternatif olabilir. Tad olarakta fena değil ancak çok şekerli olduğundan şikayetçi olan kullanıcılar mevcut.

Olimp Gain Bolic 6000 4000 Gr

Olimp Gain Bolic 6000 4000 Gr

Bir Polonya markası olan Olimp piyasada kaliteli ürünleri bulunan bir markadır. Yaklaşık 20 yıllık bir tecrübesi bulunmakta ve Avrupa pazarının önemli isimleri arasında yer almaktadır. Genellikle ürünlerini en çok Almanya, İsviçre ve İskandinav ülkelerinde satmaktadır. Weight gainer dışında carnitine, amino asit, bcaa ve glutamin tarzı ürünleri de Türkiye pazarında bulunmaktadır. Gainerın özelliklerine bakacak olursak.

 • Ürün çikolata ve çilek aromalarına sahiptir. Ürünü kullananlar şeker tadını hemen alacaklardır.
 • Ancak ürün farklı glisemik içeriğe sahip karbonhidratlar ile dizayn edildiğinden bu normaldir.
 • Ürünün içinde ayrıca kreatin monohidrat ve taurine benzeri ürünlerde bulunmaktadır.
 • Kütle ve güç artışı isteyenler için ideal bir üründür.
 • Fiyat olarak biraz pahalı bir segmentte yer almasına rağmen çok etkili bir üründür.
 • 100 Gramında yaklaşık olarak 80 gram karbonhidrat ve 15 gram protein içermektedir. Piyasada elbette bundan daha yüksek değerli karbonhidrat tozları bulunmaktadır.
 • Protein içeriğinin %20 sini BCAA’lar oluşturmaktadır. Yani 100 gram başına 3 gram BCAA tükettiğiniz söylenilebilir.

Multipower Mass Gainer 5440 Gr

Multipower Mass Gainer 5440 Gr

Almanların ürettiği diğer bir marka olan Multipower Mass gainer incelemesiyle karşınızdayız. Bulk dönemlerinde rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir ürün olan Multipower Mass Gainer beklentilerinizi büyük anlamda karşılayacaktır. Yüksek oranda karbonhidrat içerir ve yağ miktarı minimuma yakındır. Gainerın özelliklerini listeleyecek olursak;

 • Servis başına 401 kalori içermektedir.
 • 100 gramında üstte de söylediğimiz gibi 401 kalori bulunmaktadır.
 • İçerik olarak servis başına 68 gram karbonhidrat bulunmaktadır. Bunun 23 gramı şekerlerden gelmektedir.
 • Vitargo karbonhidrat içeriği mevcuttur.
 • Protein miktarı servis başına 20 gramdır. Bu değer diğer gainerlara göre oldukça yüksek bir miktardır.
 • Yağ miktarı ise 100 gramda 5 miktar civarındadır.
 • Eğer protein oranı yüksek bir gainer arıyorsanız bu ürün aradığınız ürün olabilir ancak fiyat olarak üst grupta yer aldığından fazla tercih edilmemektedir.

Sci-Mx Muscle Meal Hardcore Gainer 5270 Gr

Sci-Mx Muscle Meal Hardcore Gainer 5270 Gr

Piyasadaki en etkili kilo aldırıcılardan birisi olan Sci-Mx Muscle Heal Hardcore Gainer kilo alamayan veya hacim kazanamayan herhangi bir insanın beklentilerini fazlasıyla karşılayacaktır. Bugüne kadar rastladığım ve kullandığım en etkili karbonhidrat tozu olarak adlandırabilirim. Ürünün özelliklerine hızlıca bir göz atalım;

 • 155 gramında yani bir servisinde yaklaşık olarak 5 gram yağ içermektedir. Diğer gainerlara göre bi miktar oldukça düşüktür.
 • Yine bir servisinde 91.9 gram karbonhidrat içermektedir bunun 21 gramı şekerlerden gelmektedir ancak antrenman sonrası kaslarınızı beslemek için mükemmel bir üründür.
 • Bir servisinde 48 gram civarı protein içermektedir. Bu miktar diğer gainerlara göre oldukça fazladır, 100 gramında bile 32 gram civarına denk gelmektedir.
 • 48 gram protein içeriğinde 6.6 gram bcaa, 7.8 gram glutamin, 2.2 gram glutamin peptidleri içermektedir.
 • Bunların dışında vitamin içeriği de gayet zengindir.
 • İçerik yönünden oldukça zengin olan bu ürünü kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Weider Mega Mass 2000 3000 Gr

Piyasada en çok bilinen markalardan birisi olan Weider’in Mega Mass 2000 ürününü inceleyeceğiz. Toz formda bulunan bu ürün diğer gainerlar gibi kilo aldırma amaçlı bir üründür. Diğerlerinden temel fark olarak vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiştir.

 • Bu ürünün her servisinde 339 kalori bulunmaktadır.
 • Karbonhidrat içeriği olarak servis başına 69.3 gram karbonhidrat içermektedir. Bunun 45 gramı şekerden gelmektedir. Şeker içeriği yüksek olduğundan kilo almakta zorlanan kişilere tavsiye edebiliriz.
 • Protein miktarı servis başına 13 gram protein içermektedir.
 • Protein içeriğinin %20’si bcaalardan gelmektedir.
 • Tad olarak gayet güzel bir ürün olmakla birlikte Türkiye’de çikolata, muz ve çilek aromalarına sıkça rastlanmaktadır.
 • 3000 gram olmasına rağmen fiyatı yüksektir ancak Weider ürünlerinin genel olarak fiyatları zaten yüksektir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

maltepe escort
maltepe escort
bostanci escort
bostanci escort
pendik escort
pendik escort
kartal escort
kartal escort
serifali escort
alanya escort
manavgat escort
side escort